В закладі розпочав роботу басейн

В закладі розпочав роботу басейн

Похожее изображение

Плавання сприяє зміцненню здоров’я, прищеплює життєво важливі навички, сприяє вихованню морально-вольових якостей. Воно має велике виховне, оздоровчо-гігієнічне, лікувальне, емоційне і прикладне значення. Систематичні заняття сприяють вихованню почуття колективізму, свідомої дисципліни та організованості, наполегливості та працьовитості, сміливості і впевненості в своїх силах. Різноманітні вправи на заняттях сприяють вдосконаленню рухових здібностей дітей.

Оздоровчо-гігієнічне значення плавання полягає не тільки у впливі фізичних вправ на організм дитини, а й в сприятливому впливі на неї води. Вода очищає і зміцнює шкіру, робить позитивний вплив на нервову систему, активізує обмін речовин, покращує діяльність серцево-судинної і дихальної систем. Перебування у воді вдосконалює теплорегуляцію, гартує організм. Тиск води на грудну клітку викликає посилену діяльність мускулатури. Ритмічне і глибоке дихання при плаванні сприяє підвищенню рухливості грудної клітки і збільшення життєвої ємності легень.

Основними завданнями ігор у воді є засвоєння і закріплення елементів техніки плавання і пірнання, корекції наявних змін опорно-рухового апарату, зміцнення і загартовування організму.