«Здоров’я дитини  –  багатство родини»

«Здоров’я дитини  –  багатство родини»

                                                  Заняття в басейні
Заняття в басейні проводяться підгрупами. Число дітей не перевищує 12 осіб. Група формується за віком і фізичної підготовленості. Завданням мінімум є ознайомлення дітей з водою, звикання до неї, завдання максимум – оволодіння основними видами плавання.
Заняття з плавання складається з трьох частин:
1. Підготовча частина проходить на суші і являє собою набір спеціальних фізичних вправ.
2. Основна частина проводиться у воді, де діти виконують різні вправи, грають в водні ігри.
3. Заключна частина, як правило, найулюбленіша дітьми – вільне плавання.
Всі заняття з дітьми проходять в ігровій формі. На занятті ваша дитина разом з інструктором з плавання відправляється в захоплюючу подорож у світ гри, фантазії, здоров’я.
Основні правила відвідування басейну в дитячому садку
При підготовці до заняття з плавання діти роздягаються в своїй роздягальні до нижньої білизни, надягають поверх нього свій халат, на ноги-шкарпетки і тапочки, беруть свої речі для купання і йдуть в басейн.
Перед початком занять дітям пропонується відвідати туалет. Потім вихованці ретельно миються під душем, після чого заходять в приміщення з чашею басейну.
Вийшовши з басейну після заняття, діти приймають душ, ретельно витираються рушником, сушать волосся.
У нашому дитячому садку заняття в басейні організовані таким чином, що діти всіх вікових груп встигають погуляти. Після заняття плаванням, відповідно до режиму дня, дітей годують обідом і укладають спати.

Аквааеробіка
Однією з особливостей дитячої аквааеробіки є виконання вправ у вертикальному і горизонтальному положенні тіла на дрібній і глибокій воді під музику. При цих вправах працюють всі м’язи тіла дитини, що сприяє рухливості в суглобах і гармонійному розвитку мускулатури.
Велика значення аквааеробіки в дитячому садку,адже воно активізує діяльність органів,покращує шкіряне дихання і очищає шкіру.
Заняття аквааеробікою допомагає розвинути гручкість,спритність і витривалість.
Аквааеробіка для дошкільнят наступним чином впливає на дитячий організм:
– усуває підвищену дратівливість і збудливість;
– гармонійно розвиває м’язи ніг, спини, живота, грудей, рук;
– попереджає сколіоз.

Користь від занять плаванням
Плавання – унікальний вид спорту, корисний як для дорослих, так і для дітей. Плавання дозволяє не тільки зміцнити здоров’я, а й покращити зовнішній вигляд.

Воно позитивно впливає на основні показники фізичного розвитку диини: ріст, вагу, зміцення серцево-судинної й нервової системи, розвиток дихального апарату та м’язової системи. Плавання також є прекрасним засобом профілактики та виправлення порушень постави, сколіозів, плоскостопості.
Психологами встанослено, що заняття плаванням розвивають такі риси особливості, як цілеспрямованість, наполегливість, самостійність, рішучість, сміливість, дисциплінованість, уміння співпрацювати в колективі. Саме тому плавання сприятливо впливає не тільки на фізичний розвиток дитини, а й на формування її особливості.