21 лютого – Міжнародний день рідної мови

21 лютого – Міжнародний день рідної мови

Картинки по запросу "заходи до міжнародного дня рідної мови в днз"

В закладі дошкільної освіти пройшли заходи до Міжнародного дня рідної мови.

Рідна мова – це та, яку ми чуємо, якою володіємо з дитинства, мова тихих матусиних колискових і захопливих бабусиних розповідей, цікавих дитячих ігор. Це та мова, якою ми вимовляємо перші, найголовніші в житті слова. Для кожної людини на планеті її рідна мова – єдина і неповторна. Тож спонукаємо дітей не лише вивчати українську мову, а й спілкуватися нею!

Вихователі ознайомлюють дошкільників з українським фольклором, віршами Г.Бойка, М.Підгірянки, Т.Шевченка, Л.Українки, М. Познанської, Н.Забіли, О.Олеся, П.Тичини, О. Пчілки, В. Сосюри, із старшими дошкільниками організовують літературні вікторини, аби перевірити, як добре діти знають українські казки, прислів’я, приказки. Утім відкривають дітям скарбницю рідної мови не лише цього святкового дня, а повсякчас аби на території України не лише в селах, а й у містах, особливо з дитячих уст, лунала українська мова; щоб кожна дитина любила її, шанувала, пишалася нею, розуміла рідне слово, відчувала його і вміло ним користувалася.

Мова — це історія народу, його світогляд.
В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження “Про відзначення Міжнародного дня рідної мови”. Відтоді це свято стало ще одним днем пошанування рідної мови в кожному освітньому закладі, у бібліотеках, культурних центрах, просвітницьких організаціях України.